Ultrasonic Liposuction Ultra – Z (Liposelection)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MEDICOM TRIALS

Uzun bir prob ile cilt altına girilerek yağlı dokunun güçlü ultrasound ses dalgaları ile sıvılaştırılması ve ardından vakumlanıp çekilerek vücuttan uzaklaştırılması yöntemidir. Bu işlem sadece yağ hücrelerine yönelik olup diğer dokulara zarar vermediğinden liposelection olarak da adlandırılmaktadır.

Uygulama yapılacak bölgeye özel farklı çap ve boyda problar kullanılır. Ultra-Z cihazı güçlü ultrasound ses dalgalarını probun ucu vasıtası ile yağlı dokuya iletir. Ses dalgaları yağ dokusunu sıvılaştırır ancak çevredeki kan, sinir ve kas gibi dokularda tahribat yaratmaz. Sıvılaşan yağ hücreleri vakum yardımı ile çekilerek vücuttan uzaklaştırılır.

Tedavi sonrasında uygulama bölgesinde düşük düzeyde travma, kanama ve morarma görülür. İyileşme süresi de diğer liposuction yöntemlerine göre daha kısadır. Lazer liposuction yönteminde operasyon sonrası oluşan morarma ve kanama gibi yan etkiler ultrasonik liposuctionda düşük seviyede görülür.

Ultra-Z, ultrasonik ses dalgaları sadece yağ dokuyu etkileyip çevre dokulara da zarar vermediğinden dolayı daha kontrollü ve güvenli bir uygulama sağlar. Buna bağlı olarak uygulama sonunda oluşabilecek vücut kontüründeki düzensizlikler ortadan kalkar.

Ultra-Z ultrasonik liposuction cihazı ile tedavide lazer liposuction yöntemine göre daha kısa sürede daha çok miktarda yağ kitlesi vücuttan çekilir ve daha az kanama ve morluk oluşur. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi ultrasonic liposuction cihazı ile tedavide de yan etkiler görülebilir. Bu yöntemde oluşabilecek yan etkiler klasik lazer liposuction yöntemi ile benzerdir. Bu yan etkiler , kanama, kontür düzensizlikleri ve seromadır. Yağların sıvılaştırılıp vakumlanması ardından vakum yapılamayıp vücutta kalan sıvının yarattığı probleme seroma adı verilir. Seroma, sıvı birikimi olan bölgedeki sıvının çekilmesi ile tedavi edilir. Lazer liposuction işleminde daha yüksek ihtimal ile gerçekleşebilen yanık problemi ultrasound ses dalgalarını kullanan bu tedavi yöneminde nadiren görülebilir.
Bu yöntemde uygulanacak anestezi teknikleri diğer liposuction yöntemleri ile benzerdir. Bu yöntemler arasında genel anestezi, lokal anestezi veya epidural anestezi uygulanabilir. Tedavi sonrasında yaşananlar hangi büyüklükte bir bölgeden hangi miktarda yağ alındığına göre değişir.

Tedavi geçiren insanların genel fikri uygulama sonrası acı ve ağrı olmadığı yönündedir. Uygulama yapılan bölgede hissizlik oluşabilir ve bir süre devam edebilir. Uygulama sonrası korse kullanılmalıdır.Korsenin amacı uygulama yapılan bölgenin baskı altında tutularak kanamanın engellenmesi ve hızlı iyileşmenin sağlanmasıdır.
Bu yöntemle özellikle yüz bölgesinde gıdı ve yanaklardaki dolgunluklara müdaheleler çok kolaylaşmıştır. Lokal anestezi ile muayenehane şartlarında kolaylıkla yapılmaktadır. Yüz ovalini çeneye doğru inceltmek için damar ve sinirleri zedelemez.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.