Saç Ekimi

Saç dökülmesi uzman ellerde bir kabul değil. Fue saç ekimi ile saçlarınıza yeniden kavuşun

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SAÇ EKİMİ

Saçlarımız testesteron hormonundan etkilenerek zaman içinde dökülmeye başlar. Kafamızdaki saçların bölgelerine göre orijinleri farklıdır. Tepedeki saçlarla yan ve arka bölümdeki saçlar embriyolojik olarak farklı bölgelerden oluşmuşlardır bu nedenle testesterona karşı dirençleri de farklıdır. Tepedeki saçlar testesterondan etkilenirken diğer bölgelerdeki saçlar etkilenmez. Bu nedenle tepedeki dökülmelere erkek tipi kellik diyoruz. Biz saç nakli ameliyatlarını yaparken testesterondan etkilenmeyen ( bu alanlara donör alan diyoruz) saçları alıp naklettiğimiz için yeni dikilen saçlar ömür boyu kalıcıdır.

Saç ekimi için FUE veya FUT teknikleri ayrı ayrı veya birlikte uygulanabilir. Biz hastalarımız için en uygun hangisi ise onu uygulamayı seçiyoruz .Her iki teknikte lokal anestezi altında ugulanabilir ve kalıcı iz bırakmaz.

Bir tane greft, 2’li ya da 3’lü saç hücreleri içermektedir . Uygulamaya başlamadan önce, lokal anestezi için yapılan birkaç iğne acısının dışında hastalar herhangi bir acı hissetmez. Uyuşma oldukça hızlı gelişir. Yapılan uygulama sırasında hastanın donör sahadaki saç köklerinin alınacağı alandaki saçların sıklığı ve hastanın ihtiyacına göre, yapılan bir seansta 2000-5000 greftlik yani, 5000 ile 15000 saç teli transferi gerçekleştirilebilir. Greft sayıları yüksek olduğunda ve saç ekimi manuel yapılacak ise yapılan seans iki güne bölünerek uygulanabilir. Hastanın saç teli kalınlığı ve ihtiyacına göre, ne kadar grefte ihtiyaç duyulacağına doktor, hastaya saç analizi yaptıktan sonra karar vermektedir.

FUE tekniğiyle yapılan saç ekimi izsiz olarak tabir edilse de, donör saha adlı bölgede 1 mm den daha küçük olan saçsız alanlar ya da burada noktasal beyaz izler meydana gelebilir. Bu alanların çevresinde bulunan saçlar uzadığı zaman, bu izler hiçbir şekilde görünmez. Bu yüzden FUE tekniği, izsiz bir işlem olarak kabul edilmektedir.

Uzmanlarca mikro motor punçlarla, düşük devirde, ince uçlarla, dokuyla uygun açı ve derinlikle yapıldığında, donör sahada iz oluşturmadan işlem tamamlanmaktadır .

Saç ekiminden önce iyileşme sürecine ihtiyacınız olduğundan, çalışıyorsanız 7-10 gün kadar izin almalısınız.

Operasyon uygulanmadan en az 15 gün önce, kan sulandırıcı ilaç kullanımını bırakmanız gerekir. Ayrıca E ve B vitamin ilaçlarını, gıda takviyelerini, bitkisel ilaçları ve multi vitaminleri de bırakmalısınız.

Saç destekleyici ürünlerin kullanımı da bırakılmalıdır.

Alkol kullanımını 3 gün önceden kesmelisiniz.

Devamlı kullanılan ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmelidir.

Operasyona giderken, saçlarınızı kısa kestirmenize gerek yok. Kıyafetlerinizi, rahat olanlardan seçin ve operasyon saatinden 5saat önce hafif bir kahvaltı yapın

Operasyondan sonra kullanmak için ayarlanabilir bir şapka alınız.

Saçların tepesine işlem yapılacaksa, teması önlemek için seyahat yastığı alınmalıdır.

FUE tekniğinin avantajları nelerdir?

Saç kökleri; yalnız iki kulak arasındaki bölgeden değil, kulak üzerindeki bölgeden de alındığından, daha yüksek saç sayısına ulaşılabilir. Bir seans içinde yaklaşık olarak, 5000 ile 15000 saç teli elde edilebilir.

Saçların alınacağı bölgede, 0,7 ile 0,8 mm’lik uçlar kullanılarak alım yapıldığından ve bisturi kullanılmadığından, burada iyileşme daha hızlı gerçekleşmektedir. Saç ekimi yapılan kişiler, 7-10 gün içinde aktif olarak iş ve sosyal yaşamına geri dönebilirler.

Bu işlem minimal invaziv kabul edildiğinden, operasyondan sonra ağrı ve gerginlik hisleri oluşmaz.

Bu teknik kullanılırken dikişe başvurulmadığından, dikiş aldırmak ve dikişle dolaşmak durumunda kalınmaz. Hastalar, kendilerini bu konuda rahat hissedebilirler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.