Meme Küçültme Ameliyatı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MEME (GÖĞÜS) KÜÇÜLTME

Estetik meme küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında fizyolojik açıdan da birçok problemin ortadan kalkmasını sağlar.

Hastalar genelde memelerinin ağırlıklarından dolayı duydukları rahatsızlık nedeniyle meme küçültme operasyonu olmak isterler. Meme küçültme operasyonu bu tür problemleri çözerken,memelerin şeklini de değiştirir. Meme küçültme operasyonundan sonra, memeleriniz vücut hatlarınızla daha orantılı olacak ve aşağıda belirtilen şikayetlerden kurtulmanız sağlanmış olacaktır.

Kimler Meme Küçültme operasyonu için uygun bir adaydır?

Aşağıda belirtilen şikayetlerden bir yada birden fazlasını yaşıyorsanız, siz de meme küçültme operasyonu için uygun bir adaysınız .

​ Memeleriniz diğer vücut hatlarınıza göre orantısız ise,
​ Uçları aşağıya doğru sarkan büyük ve ağır memeleriniz var ise,
​ Memelerinizin biri, diğerinden daha büyük ise,
​ Memelerinizin ağırlığından dolayı oluşan boyun ve sırt ağrılarınız varsa,
​ Memeleriniz arası ve meme altları tahriş oluyorsa,
​ Memelerinizin büyüklüğünden dolayı fiziksel aktiviteleriniz kısıtlanıyorsa,
​ Memelerinizin büyüklüğünden dolayı mutsuzsanız ve kendinize öz güveniniz yoksa
Meme küçültme operasyonu her yaşta olunabilir, fakat plastik cerrahlar bu operasyonu meme gelişimini bitirdikten sonra yapmayı uygun bulur.
Memelerin büyüklüğünde ve şeklinde doğumun ve emzirmenin de çok büyük etkisi vardır. Bununla beraber, birçok kadın çocuk doğurmadan önce bu operasyonu geçirmek istemektedir. Eğer ileride çocuk doğurmayı ve emzirmeyi düşünüyorsanız, bu durumu plastik cerrahınız ile konuşmalısınız ki ameliyat bu koşullar göz önünde bulundurularak yapılsın.

Meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyor veya bu konuda bilgi alışverişinde bulunmak istiyor iseniz bir plastik cerraha başvurmalısınız. İlk muayenede beklentilerinizi, kısacası ‘neden böyle bir ameliyat düşündüğünüzü’ ve ‘bu ameliyattan ne beklediğinizi’ açıkça cerrahınıza anlatmalısınız.

Cerrahınız önce sizi dinleyecek, sizin kişisel hastalık hikayenizi ve aile hastalık hikayenizi öğrenecek, ardından sizi muayene edecektir. Bu muayene sonucunda memelerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız, evlilik ve çocuk sahibi olup olmayacağınız, meme başının yeni yeri vb. durumlar sizinle tartışılacaktır. Anlamadıklarınızı cerrahınıza tekrar tekrar sormaktan çekinmeyiniz. Cerrahınız ameliyatın ayrıntıları, iz, meme başı duyarlılığı, emzirme, anestezi şekli ve ameliyatın riskleri hakkında size bilgi verecektir. Daha önce ameliyat olan hastaların resimlerini görmek karar vermenizi kolaylaştırabilir.
AMELİYATA HAZIRLIK
Ameliyat öncesi yapılması gereken kan tahlillerine ilave olarak, mammografi ve/veya meme ultrasonografisi yapılmalıdır. Yüksek tansiyon, sigara, ilaç alışkanlığı, şeker hastalığı gibi durumlar tartışılmalıdır. Eğer sigara kullanıyorsanız, operasyondan önce sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Ayrıca, aspirin gibi ilaçlar kanamayı artırdığından operasyondan önce bu ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca doktorunuz size operasyon öncesi uymanız gereken kuralları anlatacaktır.

AMELİYAT

Estetik meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere taşınır.

Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. Ameliyat 2,5-4 saat sürer.
Ben bu ameliyatta çoğunlukla vertikal mastopeksi tekniğini kullanıyorum.Yani meme başı çevresinde bir iz ve aşağıya doğru 5-6 cm lik bir iz kalmaktadır. Bu izler başlangıçta belirgindir, zamanla belli belirsiz hale gelebilir. Ameliyat sonrası izlerin derecesi, memenin büyüklüğüne, kullanılan ameliyat yöntemine ve hastanın derisinin özelliğine bağlıdır.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir. Kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Yaptığım küçültme ameliyatları sonrası memeye sütyen benzeri bir bandaj uyguluyorum.Çoğunlukla diren kullanmama gerek kalmıyor. Mecbur kalmadıkça dışarıda dikiş bulunmaz. Meme başı üzerine ayrı pansuman konur. Genel olarak 1 hafta sonra meme dokuları iyileşir ve normal yaşama dönülür.

Meme küçültme operasyonundan sonra hastanede kalabilir yada geceyi evinizde geçirebilirsiniz. Eğer hastanede kalırsanız, bu bir geceden uzun olmaz. Hastanede kalın yada kalmayın, her iki durumda da size refakat edecek birinin yanınızda olması şarttır.

Estetik meme küçültme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişiyi psikolojik olarak pozitif etkileyen bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur. Ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi memede hacim artışına ve sarkıklıklara neden olabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.