Lazerle Leke Tedavisi

Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Leke Tedavisi

Cildimize rengini veren madde Melanindir . Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlar sonucu oluşmuşlardır .

Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer ışını , konsantre şekilde melanin içeren hücreler tarafından abzorbe edilir ve bu hücrelerde ısı enerjisine dönüşür . Normal cilt renginde olan hücreler etkilemez veya bunlar üzerindeki etkisi çok azdır. Isı enerjisi ile ölen hücrelerdeki melanin fagositler tarafından dokudan uzaklaştırılır.

Lazerle leke tedavisi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte kızarma veya su toplama gibi etkiler görülebilir.

Tedavinin süresi lekenin yoğunluğuna ve derinliğine bağlı olarak birkaç seans sürebilir.

Lazerle leke tedavisi genelde ağrılı bir yöntem değildir. Tedavinin daha konforlu olmasını sağlamak için anestezik kremler veya buz torbası kullanılabilir. Lazerle leke tedavisi için başka bir ön hazırlığa gerek yoktur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.