Kulak Estetiği

Kulakları başa daha yaklaştırmak, eksik kıvrımlarını şekillendirmek veya büyük kulakları küçültmek amacıyla yapılır.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kepçe Kulak Estetiği

Bu operasyon için uygun yaş kulak gelişiminin tamamlandığı dönemin sonudur. Beş yaş itibariyle kulaklar hemen hemen tam olarak gelişmiş kabul edilir ve operasyon ne kadar erken yapılırsa çocukların dış çevrede karşılaşacağı sosyal problemler de o kadar az olacaktır. Ancak bizim toplumumuzda kepçe kulak ameliyatının yaş ortalaması 20 yaş üzerindedir. Bunun nedeni de çocukluk döneminde ailelerin bu durumu önemsememeleri veya farkına varmamalarıdır. 5 yaş ile 20 yaş arasında ameliyat açısından, riskler açısından bir fark yoktur.

Çocuğunuz değişiklik isteyene kadar cerrahi için ısrar etmemeniz gerekir. Çünkü kulaklarının şeklinden rahatsızlık duyan ve bu durumlarının düzeltilmesini isteyen çocuklar genellikle işlem sırasında daha uyumlu olmaktadırlar.

İlk görüşmenizde doktorunuz hastanızın durumunu değerlendirecek ve en etkili tekniği önerecektir. Ayrıca cerrahi müdahale için nasıl hazırlanılması gerektiğini açıklayacaktır.

Kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi altında klinik ortamında rahatlıkla yapılabilen bir ameliyattır. Ama bazen doktorunuz müdahalenin hastanede yapılmasını ve genel anestezi altında yapılmasını önerebilir, böyle bir durumda da hastanede bir gece geçirmeniz gerekebilir.

Kepçe kulak ameliyatı genellikle bir buçuk-iki saat sürer, komplike olgular da ise daha uzun sürebilir. Erişkinler ve çocuklar ameliyattan sonra ayağa kalkıp dolaşabilir ve eve gidebilirler.

Ameliyat sonunda hastanızın başı, ameliyatın sonunda şekillenme ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için sarılacaktır. Kulaklar birkaç gün ağrıyabilir ancak bu şikayetler ağrı kesici ilaçlarla yatıştırılacaktır. Sargı 2 gün sonra açılacak ve aynı sıkılıkta yeni bir sargı daha yapılacaktır. Dördüncü günde ki pansumanınızda ikinci sargı açılacak ve tarafımızdan size ilk bir hafta 24 saat, sonraki 3 hafta özellikle geceleri kullanmak üzere kafa bandı(tenisçi bandı-bandana) verilecektir. Dikişler genellikle bir hafta içinde alınır veya kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır.

Kulağın büküleceği herhangi bir aktiviteden bir buçuk ay kadar kaçınılmalıdır. Erişkinlerin çoğu işlerine aşağı yukarı dört yedi gün içinde dönebilirler. Çocuklar yedinci günden sonra okula gidebilirler, ancak aktivitelerde dikkatli olmaları gerekir. Çocuğunuzun öğretmeninden bu konuda birkaç hafta boyunca çocuğunuza göz kulak olması yönünde yardım isteyebilirsiniz.

Kulak estetiği kalifiye, deneyimli bir cerrah tarafından yapılırsa komplikasyonlar oldukça nadir ve küçüktür. Ancak her cerrahide olduğu gibi cerrahi ile ilgili riskler ve işleme özel spesifik komplikasyonlar söz konusu da olabilir. Hastaların küçük bir yüzdesinde kulakta(kulak derisi ile kıkırdak arasında) kan pıhtısı gelişebilir. Bu pıhtı kendiliğinden eriyip yok olabilir veya bir iğneyle çekilebilir.

Nadiren, kulak kıkırdağında skar dokusu oluşumuna neden olan bir enfeksiyon gelişebilir. Bu enfeksiyonlar genellikle antibiyotiklerle tedavi edilir; nadiren enfekte bölgeyi cerrahi işlemle boşaltmak gerekebilir.

Estetik cerrahi işlemlerde amaç unutmayınız ki mükemmele ulaşmak değil daha iyiye ulaşmaktır. Her iki kulağın tıpa tıp eşit olacağını ummayınız; mutlak simetri hem olanaksız hem de doğal olmayan bir şeydir. Müdahaleyi ve beklentilerinizi operasyon öncesi doktorunuzla tartışırsanız sonuçtan daha memnun kalma şansınız artar.

Ameliyatsız İple Kulak Estetiği

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ameliyat kesisi olmadan özel bir yöntemle kepçe kulak estetiği yapmak mümkündür. Her ne kadar bu yöntemi yeni icat ettiğini iddia edenler varsa da benzer yöntemler son 40 yılda değişik uzamanlar tarafından tarif edilmiştir. Hiçbir ameliyat kesisi kullanmadan özel iplerle kulak kıkırdağını şekillendirmek mümkündür. Daha az pansuman ve daha kısa iyileşme süresi gibi avantajlarının yanında kapalı yöntemle yapıldığı için iplerle kıkırdakları zayıf tutma riski olduğundan kıkırdağın eski konumuna gelip tekrar ameliyat gerektiren durumlar olabilir.

Her iki yöntemde kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.