Genital Estetiğin Önemi

Günümüz kadını kendi vücudunu daha iyi tanımakta, tabularından kurtulmakta ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genital Estetik

Günümüz kadını kendi vücudunu daha iyi tanımakta, tabularından kurtulmakta ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır. Cinsel organ estetiği uygulanması tamamen kadının kendi cinsel organlarını estetik bulmaması sebebi ile yapılır. Cinsel ilişkiden yeterince zevk almayan, cinsel tabuları olan kadınların sorunları detaylıca incelendiğinde altta yatan neden vajinaya veya cinsel organlara ait estetik kaygılar kaynaklıdır. Çoğu kadın cinsel organından hoşnut olmayabilir. Bunu eşlerine hatta kendilerine dahi itiraf edemiyor olabilirler.
Doktorlarının bile kendisini yanlış anlayacağından, utanma, çekinme duygusundan bu sıkıntılarını ifade edemiyor olabilirler. Kadınların cinsel problemlerinin psikolojik kaynaklı olduğu düşüncesi son zamanlara kadar ön planda olan bir düşünce idi. Oysaki fiziksel ve estetik kaygılar kadınların cinsel hayatını zannedilenden daha fazla etkilemektedir.
Çoğu kadın cinsel organlarının zaman içerisinde deformasyona uğramasından, biçiminden ve estetik görüntüsünden rahatsızlık duymakta cinselliğini doyasıya yaşayamamaktadır.
Kadınların cinsel organ estetiği ile ilgili sık olarak yakındıkları iki sorundan birisi vajinal genişlik diğeri iç dudakların büyüklüğüne bağlı sarkık görünümdür.
Kadınlar nasıl sarkık yada küçük göğüslerinden, belirginleşen yüz çizgilerinden rahatsızlık duyuyorlarsa aynı şekilde cinsel organlarının görünümünden de hoşlanmıyor olabilirler.
Cinsellik son derece özeldir. İki kişi arasında yaşanır. Eşlerden birinin memnuniyetsizliği ikisinin sorunu haline gelir ve ilişki kalitesini bozar. Kişinin kendine duyduğu özgüven sağlıklı bir ilişkinin en temel noktasıdır. Bu sebeplerden ötürü cinsel organ estetiği sanılandan daha önemlidir. Günümüz kadını artık böyle kaygıları taşımak yerine hekimine sorununu açıkça dile getirmekte ve oldukça basit olan çözümlerle hayat kalitesini artırmaktadır.
Cinsel organ estetik görüntüsünü iyileştirerek kadının özgüveninin artmasına, kendini iyi hissetmesine, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına yardımcı olan cerrahi operasyonlar ile kadınların mutsuzluğuna yol açan en büyük sorun çözülmüş olmaktadır ve tüm kadınların kendini güzel hissetmeye hakkı vardır.
Labioplasti (İç Dudak Küçültme )
Vajinanın iç dudaklarının sarkması çoğu kadında görülen sorunlardan biridir.Her kadın güzel ve estetik görünmek ister ve genital estetik operasyonları da kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok talep görmektedir.
İç Dudak Yapısı Nasıldır?
Vajina iç dudakları (labium minus) kadın cinsel organında kıvrım şeklindeki yapılardır. Üstte klitoris üzerinden başlar, genişleyerek arkaya doğru uzanır, vajina ağzı kenarlarından itibaren incelerek kaybolur. İç dudak büyüklüğü herkeste farklıdır. Normalde ayakta duran bir kadında bacaklar kapalıyken iç dudaklar dış dudakların arasında kalır, dışarı taşmaz. İç dudakları büyük olan kadınlarda iç dudaklar dış dudakların dışına taşarak estetik açısından gözü rahatsız eden sarkık bir görüntü teşkil eder. Bazı kadınlarda bu durum tek taraflı olabilir ve asimetri yaratır. Bu durumda estetik operasyon talebi doğurabilir.

İç Dudak Sarkması Nelere Yol Açabilir ?
Tıbbi olarak iç dudakların normalden büyük, sarkık yada asimetrik olması bu bölgenin uzun süre nemli kalmasına yol açacak vajinit veya bartholin bezlerinin apseleşmesine zemin hazırlar. Bazen de normalden daha büyük olan iç dudaklar penisin vajinaya girişine engel olabilir ve ağrılı cinsel ilişkiye yol açabilir. İç dudakların biraz büyük olması aslında herhangi bir kötü görünüme yol açmaz. Labium minuslar bakteri ve yabancı cisimlerin vajina içine rahatça girmesini engelleyen bir bariyerdir. Ama aşırı derecede büyük iç dudaklar faydadan çok zarara yol açar. Vücut atıkları ter ve diğer salgıların deri kıvrımları arasında birikmesine neden olarak kötü koku yapar. Hijyenik zorluğundan dolayı enfeksiyona zemin oluşturur. Adet zamanı pede yapışarak lokal travmalara, cinsel ilişki esnasında ağrı ve acıya neden olabilir.
İç dudakları normalden büyük , sarkık yada asimetrik olan kadınlar sosyal ortamlarda, günlük hayatlarında kendilerini rahat hissetmezler.Mayo, bikini yada dar pantalonları giymekten çekinirler.Labioplasti operasyonu ile tüm bu sorunlara kalıcı ve yüz güldürücü bir çözüm bulmaktayız.

İç Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Labioplasti operasyonu genellikle 30-40 dakika sürer. Genellikle adet bitimi dönem operasyon için uygun dönemdir. Oldukça özen gösterilmesi gereken hassas bir operasyondur. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz. Operasyon sonrası cinsel ilişki için 3-4 hafta beklenmelidir. İşlemden 1 gün sonra duş alınabilir. Labioplasti ve vajina daraltma ( vajinoplasti) operasyonları birlikte sıklıkla yaptığımız bir operasyonlardır. İkisinin aynı anda yapılası herhangi bir sıkıntıya yol açmaz.
Bu operasyonlar sonrası kadının kendine güveni, cinsel mutluluğu ve hayat kalitesi artar.
Vajina Genişlemesinin Sebepleri
Kontrolsüz normal doğumlar sonrasında karşılaşılan vajinal yırtıklar veya kötü epizyotomi iyileşmesine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarlar vajinada genişlemeye ve gevşemelere yol açar. Vajina gevşemesi normal doğumlar sonrası olabileceği gibi yaşlanmaya bağlı veya bazen de doğuştan olan vajina yapısından kaynaklanabilir. Normal vajinal doğum sırasında hem bebeğin çıkışını rahatlatmak hem de mesane, makat gibi bölgeler kadar uzanan yırtıklar oluşmasın diye vajina kenarı biraz kesilir. Buna epizyotomi denir. Doğum sonunda kesilen vajina kenarı anatomik plana uygun dikilir. Dikkatsiz ve özensiz dikilen epizyotomi sonrası iyileşen kötü yara izleri , çok sayıda normal doğum yapmak , bebeğin doğum ağırlığının fazla olması , ilerleyen yaşla birlikte vajinayı çevreleyen kasların eski gücünü yitirmesi sonucu vajinal genişleme ortaya çıkar. Vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında sıkıntıya yol açar.
Esneyerek eski haline dönemeyen genişlemiş vajina ilişki sırasında penisi sıkıca kavrayamaz. Kadının ve erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel tatminsizliğe sebep olur.
Vajina Genişlemesi Nelere Sebep Olur ?
Vajinada genişleme zaman içerisinde cinsel birlikteliklerde çiftin her ikisi için de sorun olmaya başlar.Vajinanın genişlemesi cinsel ilişki esnasında vajinanın normal nem ve kayganlığının da azalmasına da neden olarak ek problemlere yol açar. Zamanla birikim oluşturan bu sorunlara bağlı olarak kadının özgüveni giderek azalır ve yavaş yavaş cinsellikten uzaklaşır. Çiftin mutluluğuna gölge düşmeye başlar. Vajinoplasti ameliyatı ile kadınların bu sorunları kalıcı olarak çözülmekte ve çiftin cinsel beraberlikten aldığı haz arttırılmakta ve dolayısı ile mutlu birlikteliklerin ömrü uzatılmaktadır.
Günlük aktiviteler ve ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi sıklıkla hastaların kendilerini eşlerine karşı kötü hissetmelerine ve kendilerine güvenlerini kaybetmelerine yol açar.
Tüm bu şikayetleri olan kadınlarda vajinal daraltma operasyonları ile oldukça iyi sonuçlar elde etmekteyiz.
Vajinoplasti Nasıl Yapılır ?
Bu ameliyat vajina gevşemesi sonucu ortaya çıkan şikayetleri olan evli yada bekar ,çocuk doğurmuş yada doğurmamış her kadına isteği doğrultusunda yapılabilir. Vajina daraltma ortalama 40-45 dakika sürer. Ek girişimlerin varlığında bu süre uzayabilir. Vajinoplasti ile birlikte labioplasti en sık uygulanan kombinasyondur.
Operasyon adet bitimi dönemine denk getirilir.Vajina daraltma ameliyatında vajinanın genişlemiş arka duvarı ve yan duvarları çıkartılıp, gevşemiş vajina çevresi kaslar sıkılaştırılır. Kesilmiş olan kenarlar estetik bir şekilde dikilir. Optimal darlık iki parmağın girebileceği kadar olmalıdır. Ameliyat bitiminde cinsel organın vajina kenarlarını oluşturan kısmında estetik görünümü düzgünleştirilir.
Vajinoplasti Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır?
Vajina daraltma operasyonu ciddi riski olmayan bir operasyondur. Genellikle operasyon sonrası hastalarımız 1-2 günde normal hayata dönebilirler.Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş aldırma sorunu yoktur. Ameliyat sonrası 3-4 hafta cinsel perhiz vardır. Sonrasında hastalar yeni cinsel hayatlarına başlayabilirler.
Vajina daraltma operasyonu hem kadın, hem de erkek için oldukça memnuniyet vericidir.
Doğum Dikiş İzlerinin Çıkartılması
Normal vajinal doğum esnasında açılan epizyotominin kötü iyileşmesi yada açık kalması vajina kenarından dışa doğru sert ve şekilsiz bir doku olarak gelir. Aynı zamanda bu doku cinsel ilişkide ağrı ve cinsel tatminsizliğe sebep olabilir.
Epizyotominin düzeltilmesi işlemi lokal anestezi ile yapılır ve yaklaşık 30 dakika sürer. Var olan nedbe dokusu çıkartılır ve yara yerinde reaksiyona neden olmayan dikiş materyelleri ile yeniden estetik olarak dikilir. Aynı esnada doğumlara bağlı olarak gelişen vajina yırtıkları da düzeltilebilir.
Operasyon sonrası hastalarımız aynı gün normal yaşamlarına dönebilirler. 10 gün sonra kontrol gereklidir.
Genital Estetik Operasyonu Sonrası Neden Mutlu Olursunuz?
Cinsel ilişki esnasında yaşadığınız sıkıntılardan kurtulacaksınız. Vajinanın sıkılaşması ve eski boyutlarına düşmesi ile sizin ve eşinizin cinsel birliktelikten aldığınız keyif artacak, daha mutlu bir cinsel hayat ve birliktelik yaşayacaksınız.
Kendinizi her ortamda rahat hissedeceksiniz. Özgüveniniz artacak. Yeni birliktelikleriniz için endişelenmeyeceksiniz.
Vajinadan ses gelmesi sorunu son bulacak. Eşinizden utanmayacaksınız ve cinsel ilişkide performansınız artacak.
Mayo, bikini, tayt ve dar pantolon giydiğinizde rahat olacaksınız.
Genital bölgeniz artık kuru kalacak , vajinal enfeksiyonlara yakalanma riskiniz azalacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.