Estetik Burun Ameliyatı

Burun Estetiği ile Yepyeni Bir Görünüm

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ESTETİK BURUN AMELİYATI

Burun yüzümüzün ortasında bulunan ve şeklindeki değişikliklerin yüzümüzün mimik ve ifadelerini etkilediği bir organdır. Bu mimik ve ifadelerin yanı sıra yüzümüzdeki hatlar ve burun, dudak, göz gibi yapıların birbiriyle olan uyumları büyük önem taşır. Genelde yüzü bir bütün olarak değerlendirmek en doğru yaklaşımdır . Ancak bu yapılar içerisinde burun ayrı bir öneme sahiptir, yüzün belki de en önde olan organ olması ve yüz hatlarına kattığı anlam bu önemi sağlamaktadır.

Bu nedenle ben burun ameliyatı olmak isteyen hastalarımla birlikte onların ne istediğini, benim ne yapabileceğimi bilgisayar üzerinde planlarım. Ameliyat sonrasında bu planlardan sapmadığımızı görürüz. Burun estetiği yaptığımız bütün hastalarımızda,hastanın eski doğal görünümünden uzaklaşmadan yüz ile uyumlu estetik olduğu anlaşılmayan burunlar elde ederiz . Bir burun estetiği adayını değerlendirirken; burun ucu, burun sırtı, burun kanatları, burun delikleri, burun alın ilişkisi, burun dudak ilişkisi gibi pek çok değişkeni tek tek değerlendirip bilgisayar çalışması üzerinde hastaya olabilecekleri gösterip hastanın istekleri çerçevesinde sonucu teyit etmek çok önemlidir.

Estetik burun ameliyatlarında diğer önemli bir konu fonksiyon kaybına sebep olmaması varsa deviasyona (burun orta kıkırdağının eğriliği) bağlı fonksiyon kayıplarının düzeltilmesidir. Uyguladığım cerrahi operasyon yönteminde hem operasyon sonucu ödem ve morluklar az olmakta, hem de burunda fonksiyon kayıpları olmamaktadır.Bu sebeple, geçmişte burun estetiği olan hastalardan çok sık duyduğumuz, nefes alamamak veya koku alamamak gibi şikâyetleri hastalarımdan duymam.

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi burun estetiğinde de doktor seçimi son derece önemlidir. Yeterli bilgi birikimi ve tecrübeye sahip Estetik Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından burun estetiği ameliyatının yapılması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Dolayısıyla Estetik Plastik cerrahi uzmanları dışındaki branşlar tarafından yapılan burun estetiği operasyonlarında problem yaşanması ihtimali göz ardı edilmemelidir. Bu noktada diğer cerrahi müdahalelerden farklı olarak estetik cerrahi ameliyatlarında, cerrahın estetik anlayışının da devreye girdiği ve estetik görüsünün sonucu etkileyen önemli unsurlardan biri olduğu unutulmamalıdır.

Estetik burun ameliyatı sonrasında en fazla 5-7 gün içerisinde işinize dönebilirsiniz!

Dokulara en az zarar veren bu yaklaşım sayesinde, kısa sürede alçı, tampon (çıkartma esnasında ağrı yapmayan küçük silikon süngerler şeklinde ) ve dikişlerinizden kurtulmakta, çabucak iş hayatı ve sosyal yaşantınıza dönebilmektesiniz. Burun estetiği operasyonunda deviasyon düzeltilmesi yapılmadıysa tampon kullanmaya gerek kalmaz. Tampon kullanılması kaçınılmaz olan ileri derecede problemli vakalarda ise 1 ile 2 gün içerisinde son derece kolay ve ağrısız bir şekilde tampon burundan alınmaktadır. Estetik burun ameliyatı sonrası 5. günde dikişler ve kullanılmışsa tampon alınmış olacağından işe dönmek açısından tıbbi bir engel bulunmamaktadır. Ancak burnunuzun üzerinde bulunan alçı kalıbın alınması için 2-5 gün daha beklemeniz gerekeceğinden sosyal sebeplerden bu şekilde işe dönmek istemeyebilirsiniz dolayısıyla 7-12 günde dikiş, tampon ve alçıdan tamamen kurutulmuş olarak işbaşı yapabilirsiniz. Burada bir noktaya tekrar vurgu yapmak istiyorum, eğer fiziksel olarak yorucu bir işiniz yoksa tıbben işlemden 2-3 gün sonra işe dönebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.