Erkeklerde Meme Büyümesi

Jinekomasti erkeklerde memenin olması gerekenden fazla gelişmiş olması yada genişlemesi durumudur

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti erkeklerde memenin olması gerekenden fazla gelişmiş olması yada genişlemesi durumudur ve her yaştan erkekte yaygın olarak görülür. Erkeklerde meme büyümesi hormonsal değişimler, kalıtımsal sebepler, hastalıklar yada bazı ilaçların kullanımından kaynaklanabilir.

Jinekomasti duygusal rahatsızlık verebilir ve kendinize olan güveninizi zedeleyebilir. Bazı erkekler bu durumlarını gizlemek için belirli fiziksel aktivitelerden ve yakınlaşmadan bile kaçınabilir.

Erkekte-meme-büyümesi Jinekomasti duygusal rahatsızlık verebilir ve kendinize olan güveninizi zedeleyebilir. Bazı erkekler bu durumlarını gizlemek için belirli fiziksel aktivitelerden ve yakınlaşmadan bile kaçınabilir.

Dar tişört giyemeyen, denize ve havuza giremeyen, başkalarının yanında üstünü değiştiremeyen erkeklerin çoğu, hastalığın çözümü olduğunu bilmiyor ve bu çileyi boşuna çekiyorlar.

Jinekomasti ameliyatı son derece kişisel bir işlemdir ve bu ameliyatı başka birilerinin isteklerini karşılamak yada kendinizi kusursuz bir görüntü şablonuna oturtmak için değil, gerçekten ve sadece kendiniz için yaptırmalısınız.

Jinekomastinin tek çözümü cerrahidir. Hastanın durumuna göre genel veya lokal anestezi ile yapılır.Yaklaşık 1-1.5 saat süren bir operasyondur.Operasyon sonrası hasta aynı gün taburcu olur.Bu operasyonu yaptıran kişi 2-3 gün içinde iş hayatına dönebilir.

Jinekomasti ameliyatı, meme başının alt kenarından yapılan kısa bir kesiyle gerçekleştirilir. Buradan girilerek meme dokusu alınır, çevre dokuya geçiş bölgesi yaratmak için liposuction (yağ alma) uygulaması yapılır. Eğer meme dokusu fazlalığı da varsa bu doku da çıkartılabilir.

Kliniğimizde ULTRA –Z Cihazı ile Ultrasonik liposuction uygulanarak fazla yağlarla birlikte meme dokusu da Liposuction ile çıkarılmaktadır. Bu işlem lokal anestezi ile ağrı ve kanama sorunları olmadan ve iyileşme süresini kısaltarak sorunsuz bir ameliyat sonrası sağlamaktadır. Bunun için birkaç küçük kesi açılarak, kesilerden içeriye bir kanül (ince ve kısa bir tüp) sokulması gerekir. Kanül kontrollü hareketler ile ileri ve geri hareket ettirilir ve ULTRA – Z ile sıvı yağ kıvamına getirilmiş yağ fazlalıkları ve meme dokusu vakumlama ile vücuttan alınır.

İyileşme süreci;

Ameliyattan sonra kesilerin üzeri bandaj ile sarılır ve şişlikleri en aza indirmek ve meme konturunuz iyileştikçe desteklemek amacı ile elastik bir bandaj yada destekleyici bir aparat kullanmanız gerekir.

ULTRA – Z ile diğer dokulara herhangi bir zarar verilmediği için iyileşme süresi kısalacak ve ağrısız geçecektir.

Sonuçlar uzun ömürlü olacak ve göğüslerde tekrar büyüme olmayacaktır.Ameliyat sonrası herhangi bir iz de kalmayacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.